Chcesz pomóc ?

Dowiedz się jak możesz pomóc naszym podopiecznym

Potrzebujesz pomocy ?

Tutaj dowiesz się jak uzyskać pomoc od naszej Fundacji

Nasi podopieczni

Zobacz osoby wspierane przez naszą Fundacje

Jeżeli pragniesz wspomóc fundację przekaż 1% ze swojego podatku lub ofiaruj darowiznę:

89 9527 0007 0030 2856 2000 0001

KRS 0000311436

Akcja informacyjno-edukacyjna dotycząca profilaktyki zdrowia.

“Pokonaj wirusy i bakterie – zaszczep się”

Tylko szczepienia profilaktyczne zapewniają uodpornienie organizmu na wiele chorób wywoływanych przez wirusy i bakterie*. Zaszczep siebie i swoje dzieci, a unikniesz zachorowań i wywołanych nimi niebezpiecznych powikłań.
Nie daj się zwyciężyć drobnoustrojom!
Często mylimy zachorowania wywoływane zakażeniami bakteryjnymi od tych, których przyczyną są wirusy. Przeciwko zjadliwym bakteriom stosujemy antybiotyki, a i one czasami okazują się mało skuteczne. Przeciwko większości wirusom brak jest odpowiednich leków, a leczenie może być tylko objawowe. Najskuteczniejsze jest więc poddanie się szczepieniom i nauczenie naszego organizmu, jak walczyć z małymi, niebezpiecznymi intruzami.
Zaszczep wiec siebie i swoją rodzinę!

Obecnie u Twojego lekarza rodzinnego lub w aptekach oprócz szczepionek stosowanych w kalendarzu szczepień obowiązkowych, dostępne są również szczepionki zalecane przez WHO przeciwko:
- grypie
- HPV (rakowi szyjki macicy)
- rotawirusom
- pneumokokom
- meningokokom
- kleszczowemu zapaleniu mózgu
- WZW A i B
- ospie wietrznej

Zapytaj swojego lekarza rodzinnego o zalecane szczepienia profilaktyczne** i nie daj się pokonać wirusom oraz bakteriom. Bądź zdrowy! Inwestycja w zdrowie jest bezcenna. Kwota, za jaką kupujesz szczepionkę jest znacznie mniejsza od ponoszonych przez Ciebie w czasie choroby kosztów leczenia, leków, niezdolności do pracy, złego samopoczucia czy wreszcie niedającego się oszacować, trwałego uszczerbku na zdrowiu.

* Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obecną dekadę określiła jako okres nowych i „powracających” zakażeń i chorób zakaźnych. Mimo postępu choroby zakaźne są najczęstszą przyczyną zgonów na świecie (30%). Z powodu zachorowania na jedną z ośmiu chorób zakaźnych, przeciwko którym dostępne są już szczepionki, każdego roku na całym świecie umiera ponad 3 miliony ludzi. W wyniku globalnego narastania oporności na antybiotyki pojawiają się trudności w leczeniu zakażeń bakteryjnych wywoływanych przez znane od dawna gronkowcowe, pneumokoki, pałeczki z rodziny Enterobacteriaceae, czy enterokoki. Źródło www.mp.pl – „Wakcynologia”

** szczepienia profilaktyczne zalecane (nie obowiązkowe) nie są finansowane ze środków publicznych i są w pełni płatne.