Chcesz pomóc ?

Dowiedz się jak możesz pomóc naszym podopiecznym

Potrzebujesz pomocy ?

Tutaj dowiesz się jak uzyskać pomoc od naszej Fundacji

Nasi podopieczni

Zobacz osoby wspierane przez naszą Fundacje

Jeżeli pragniesz wspomóc fundację przekaż 1% ze swojego podatku lub ofiaruj darowiznę:

89 9527 0007 0030 2856 2000 0001

KRS 0000311436

Grant dla Fundacji Salus Pro Familia

Fundacja Salus Pro Familia z Dzierżoniowa pozyskała w programie „Razem Możemy Wiecej”, realizowanym przez fundację Dbam o Zdrowie grant w wysokości 5000 zł.

Uzyskane pieniądze wraz z wkładem własnym Salus Pro Familia w wysokości 4600 zł, przeznaczone będą na pomoc dla osób, które ze powodów finansowych mają utrudniony dostęp do leków. Wspólne działanie obu fundacji ma na celu eliminowanie barier w dostępnie do leczenia farmakologicznego i uświadamianie społeczeństwa o istnieniu tego problemu. Leczenie wtedy jest skuteczne, kiedy istnieje możliwość wykupienia zaordynowanych przez lekarza leków. Niestety w wielu przypadkach, ogranicza się ono do wykupienia najbardziej potrzebnych a czasami nawet do nie realizowania recepty. Dzięki naszemu programowi bezpośrednio wesprzemy osoby najbardziej potrzebujące wsparcia w tym zakresie. Pomoc ukierunkowana zostanie w stosunku do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, przewlekle lub ciężko chorym, dzieciom, osobom samotnym, starszym, bezrobotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, których nie stać na zakup niezbędnych do kontynuowania terapii leków oraz innych środków medycznych.

Karty o nominałach 100 zł i 50 zł przy pomocy, których można będzie zakupić leki w wybranych aptekach, dystrybuowane będą od 2 kwietnia przez przychodnię Pro Familia w Dzierżoniowie przy ul. Poprzecznej 16 i Niemczy przy ul. Bolesława Chrobrego 50. Taki rodzaj dystrybucji to najlepszy sposób na dotarcie do najbardziej potrzebujących. Lekarze doskonale wiedzą z jakimi problemami w dostępie do leków borykają się ich pacjenci. Na co dzień borykają się z pytaniem jak leczyć, kiedy pacjent nie ma możliwości ich zakupu. Mamy nadzieję, że Fundacja Salus Pro Familia pomoże 142 osobom z powiatu dzierżoniowskiego.

Równocześnie zwracamy się z apelem do mieszkańców naszego powiatu, aby przekazywali 1% podatku na rzecz Fundacji Salus Pro Familia (KRS 0000311436).

Aby realizować projekty takie jak „Razem Możemy Więcej”, wsparcie jest niezbędne. Fundacja realizuje jednocześnie program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie i i pneumokokom, z którego skorzystało już ponad 2000 osób. Ponadto wspiera krwiodawstwo i pomaga finansowo swoim podopiecznym.