Chcesz pomóc ?

Dowiedz się jak możesz pomóc naszym podopiecznym

Potrzebujesz pomocy ?

Tutaj dowiesz się jak uzyskać pomoc od naszej Fundacji

Nasi podopieczni

Zobacz osoby wspierane przez naszą Fundacje

Jeżeli pragniesz wspomóc fundację przekaż 1% ze swojego podatku lub ofiaruj darowiznę:

89 9527 0007 0030 2856 2000 0001

KRS 0000311436

BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE

„Zaszczep się – pokonaj wirusy i bakterie” - kolejna edycja programu!
Zakażenie wirusem grypy może skutkować groźnymi powikłaniami pogrypowymi, w tym między innymi: bolesnym zapaleniem ucha środokowego, zapaleniem płuc, zapaleniem mięśnia sercowego, zapaleniem mózgu i opon mózgowych. W wyniku choroby narażamy się również na obniżoną wydajność pracy lub całkowitą niezdolność do jej wykonania. W skrajnych wypadkach powikłania pogrypowe grożą nie tylko utratą zdrowia ale nawet życia!
Jedyną skuteczną formą zapobiegania i szerzenia się grypy sezonowej jest coroczne szczepienie ochronne. Niestety zaledwie około 10 % dorosłych mieszkańców Polski szczepi się przeciwko wirusowi grypy. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest brak możliwości finansowych zakupu szczepionki przez niektóre grypy społeczne. Dlatego też Fundacja Salus Pro Familia po raz szósty przeprowadzi akcję bezpłatnych szczepień dla mieszkańców Powiatu Dzierżoniowskiego. Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie adresowane są do osób o dochodach poniżej 800 zł netto na osobę oraz do osób powyżej 65 r.ż bez kryterium dochodowego.
Wydawanie skierowań na szczepienia odbędzie się w dniach od 14 do 23 października w godzinach od 15 do 16 w przychodni Pro Familia w Dzierżoniowie ul. Poprzeczna 16 i w Niemczy ul. Bolesława Chrobrego 50. Ilość szczepień jest ograniczona i obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy
Zarząd Fundacji